Responsive imageCтаття має: 455 переглядів Всі новини2018-08-04 20:11:59
Інвестиції в будівництво

Сьогодні існує маса способів розміщення накопиченого капіталу: від найпростіших – покупки дорогоцінних металів і відкриття депозитних рахунків, до найризикованіших – ігри на валютних і фондових біржах. Всі вони мають свої переваги і недоліки, особливо в нинішніх кризових умовах. Але інвестиції в будівництво житла, всупереч часу і модним тенденціям, вже давно вважаються найнадійнішим капіталовкладенням на досить тривалий термін.

Існує багато об’єктів будівництва, які вимагають для своєї реалізації значних капіталовкладень. Серед них можна виділити:

·                  житло;

·                  комерційну нерухомість;

·                  готельні та розважальні комплекси;

·                  котеджні селища;

·                  промислові об’єкти.

Відразу відзначимо, що всі вищевказані об’єкти, крім житла, вимагають більш істотних капіталовкладень, ніж може бути в розпорядженні у середньостатистичного потенційного інвестора. Саме тому ми будемо вести мову про інвестиції в житлове будівництво в загальному плані.

Фахівці стверджують, що інвестиції власників малих капіталів, як правило, розміщуються в житловому секторі будівництва. Такі тенденції спостерігаються внаслідок відносно низькій вартості подібних об’єктів в порівнянні з об’єктами комерційного або промислового сектора.

Першою і найраціональнішою перевагою будівництва житла, принаймні перед його покупкою, фахівці вважають істотну різницю в ціні. Так, вартість вже побудованого житла буде істотно вище, оскільки вона залежить не тільки від вартості робіт, матеріалів, але і від інших факторів, таких як інфраструктура, вік будови, стан інженерних систем, розташування тощо. Таким чином, вкладення в будівництво будуть куди меншими, ніж покупка вже готової квартири. А оскільки обсяг інвестицій менший, то показник повернення – більший, що дає привід говорити про більш прийнятний прибуток.

До всього, професійні інвестори виділяють також ряд переваг, які сприяють тому, що інвестиційно-будівельна діяльність приносить свої плоди. Серед них зазначається:

·                  Висока рентабельність інвестицій.

·                  Гарантія повернення вкладень, за умови відсутності впливу нездоланних сил.

·                  Надійність розміщення капіталу.

·                  Велика кількість пропозицій для диверсифікації, в рамках одного фінансового інструменту.

Як правило, високий відсоток рентабельності більшості подібних проектів забезпечується навіть в тому випадку, якщо доведеться продавати вже готовий збудований об’єкт за ціною нижче середньоринкової – і тоді повернення вкладеного капіталу практично гарантоване. Надійність даного інструменту завжди буде першим пунктом обґрунтування вкладень в будівельні проекти, ризики яких куди менше, ніж гра на біржі або передача в довірче управління.