Responsive imageCтаття має: 824 переглядів Всі статті


2017-04-02 21:18:46
Цегла чи блоки?

Кожен з стінових матеріалів має свої переваги й недоліки, від яких залежить сфера їх застосування. Щоб вам легше було визначитися з вибором матеріалу для зведення свого заміського будинку, нижче ми розглянемо характеристики різних блоків і цегли.

Блок керамзитобетонний

У порівнянні з іншими блоками володіє більш високим рівнем міцності і морозостійкості, що в сукупності дає значний термін служби, а також відмінну надійність конструкції. Завдяки тому, що рівень водопоглинання у керамзітобетонного блоку найнижчий, він не потребує догляду і має стійкість до погодних явищ. Ще одною його позитивною властивістю є відсутність усадки - це дозволяє в майбутньому уникнути появу на стінах тріщин, а також зміни геометрії стін.

Responsive image

Завдяки тривалому періоду охолодження збільшується рівень комфорту, оскільки зменшуються перепади температур всередині будівлі. Невисока вартість даних блоків так само відноситься до переваг матеріалу. Якщо говорити про недоліки керамзитобетонних блоків, то це неідеальна (в порівнянні з пінобетоном) геометрія. Те саме можна сказати і до ваги блоків - вона досить велика.

Блок пінобетонний (піноблок)

Має меншу вагу, а також ідеальну геометрію - це значно полегшує монтаж стін. Запас міцності піноблоку достатній, однак це за умови грамотної ізоляції і утеплення стін від атмосферних впливів, тому що морозостійкість у нього досить низька, а водопоглинання наближається до 100%. Довгий термін служби конструкція з піноблоку може мати лише за умови грамотної ізоляції.

Responsive image

Як додатковий недолік відзначають незручність кріплення (пориста структура блоків не дозволяє надійно закріплювати в них дюбеля). Крім того, пориста структура матеріалу представляє собою зручне середовище для появи різноманітних грибків. Має усадку, в результаті чого на стінах споруди можуть з'явитися тріщини. Вартість досить висока.

Цегла

Подібно до керамзитобетонних блоків цегла має гарний запас міцності, а також достатню морозостійкість. Завдяки цьому цегляні стіни довговічні і стійкі до атмосферних явищ. Завдяки низькому рівню водопоглинання цеглу також можна використовувати в якості облицювального матеріалу.

Responsive image

Серед недоліків необхідно відзначити трудомісткість монтажу, невисокі теплоізоляційні властивості, високу вартість як самого матеріалу, так і послуг з кладки, досить велику витрату розчину.

Блок газосилікатний

Володіє найменшою вагою, а також ідеальною геометрією. Це дозволяє зменшити час будівельних робіт, полегшує монтаж матеріалу. Перевагою також є можливість укладання блоків на клей, що мінімізує незручності при роботі в житлових квартирах. Недоліками є такі якості газосилікатного блоку: низький рівень міцності, морозостійкості, високий рівень водопоглинання - це обмежує сферу його застосування тільки сухими і теплими приміщеннями в якості матеріалу для перегородок.

Responsive image

Крім того, даний матеріал, подібно до пінобетону, схильний до появи грибка. Дає з часом усадку, що веде до появи на стінах тріщин.

Блок опилкобетонний

Перевагою є досить низька вартість, а також мала вага. Однак через високий рівень водопоглинання, а також недостатньо високий рівень морозостійкості термін експлуатації стін, виконаних з даного матеріалу, обмежений.

Responsive image

Крім того, опилкобетонні блоки мають погану геометрією, тому що належна до складу бетону тирса в процесі пресування змінює геометрію.

Шлакоблок

Даний будівельний матеріал є на сьогоднішній день вже застарілим. Перевагами є невелика вага і низька вартість блоків. Через використання в якості сировини доменного шлаку він має низький рівень екологічності. Крім того, шлакоблок володіє поганими показниками по водопоглинанню і морозостійкості, що значно зменшує термін служби стін. На сьогоднішній день він замінений екологічно чистим керамзитобетонним блоком, який по більшості важливих показників набагато перевершує шлакоблоки.

Responsive image

То який же з блоків вибрати? Будівельники європейських та інших розвинених країн віддають перевагу керамзитобетонним блокам, як найбільш оптимальному варіанту за поєднанням параметрів. У Європі частка будівництва з керамзитобетонних блоків перевищує 50%. Цегла також широко використовується, але більше як облицювальний матеріал, чому сприяє її презентабельний зовнішній вигляд і рівень довговічності. З вищенаведених даних можна зробити висновок, що для зведення стін заміських будинків оптимальним матеріалом є керамзитобетонний блок, а для фасадного матеріалу краще вибрати цеглу.